Dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego pokonały w finale I Liceum Ogólnokształcące i zdobyły Mistrzostwo Skarżyska-Kamiennej Szkół Średnich w Koszykówce Dziewcząt na rok 2019.

Zawody rozegrane zostały w hali Erbla i przystąpiło do nich sześć zespołów. W meczach grupowych nasze zawodniczki zwyciężyły 17:0 z Zespołem Szkół Ekonomicznych i nieznacznie uległy I LO 6:4, co i tak dało nam 1 miejsce w grupie po porażce I LO z ZSE 15:14. W meczu półfinałowym nasze dziewczęta wygrały z ZSTM 23:4, co zagwarantowało nam walkę w meczu finałowym z zespołem I LO. Po bardzo emocjonującym meczu i przegranej pierwszej połowie meczu finałowego 9:6, w drugiej połowie nasz zespół dał sobie rzucić tylko jednego kosza, odrobił straty z pierwszej połowy i mecz zakończyliśmy 16:11 na naszą korzyść, zdobywając Mistrzostwo Skarżyska w 2019 roku.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Gromek Karolina, Frączek Aleksandra , Orlicka Aleksandra , Szcześniak Wiktoria , Kloczkowska Wiktoria , Strzelec Karina, Wierzbowicz Weronika, Bilska Patrycja, Palczewska Klaudia, Szcześniak Aleksandra, Kępas Daria, Kierul Małgorzata, Włodarczyk Joanna, Gurynowicz Magdalena.

Najlepszą zawodniczką zawodów uznana została Karina Strzelec z klasy 2b.

Serdecznie gratulujemy!