10 września 2018 roku, w piękny, słoneczny dzień, całą szkołą wybraliśmy się na rajd pieszy do Suchedniowa. To pierwsza taka inicjatywa w naszym liceum, która z pewnością będzie kontynuowana i z roku na rok coraz bardziej ulepszana. Ustami klasyka można by rzec, że narodziła się „nowa świecka tradycja”. Wspólna 10 km trasa okazała się świetną okazją do integracji, ciekawych rozmów, zawierania przyjaźni i wzajemnej pomocy. U celu wędrówki – w suchedniowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji czekała na nas nie tylko możliwość odpoczynku nad pięknym zalewem, ale także szansa na wspólną zabawę i posiłek w postaci kiełbasek pieczonych w ognisku lub na grillu. Młodzież naszej szkoły szybko odzyskała siły po długim marszu. Przeciąganie liny okazało się świetną rozrywką nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Dziewczęta wzorcowo odtańczyły belgijkę, porywając do tańca dyrekcję szkoły. Czas spędzony razem wywołał wiele radości i uśmiechu na uczniowskich i profesorskich twarzach. Pełni dobrych przeżyć i wspomnień z odnowioną energią i pasją zabieramy się do nauki i już czekamy na następny, jeszcze bardziej wyjątkowy szkolny rajd…