Miło nam  poinformować, że uczennica klasy 3c Anna Ostrowska została wyróżniona stypendium Prezesa Rady Ministrów.  Jest to nagroda przeznaczona dla uczniów z najwyższymi wynikami edukacyjnymi w szkołach ponadgimnazjalnych. Tym samym Ania znalazła się w gronie 131 uczniów z województwa świętokrzyskiego wyróżnionych w ten sposób.

Serdeczne gratulacje wraz z życzeniami dalszych sukcesów życiowych i szkolnych dla Ani oraz wszystkich stypendystów!

Koło Teatralne „Kwiat Wiśni” działające przy naszym liceum wzięło udział w V Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Aby uczcić setną rocznicę niepodległości Polski, piąta edycja konkursu przebiegała pod hasłem: "Odsłony wolności – 100 lat niepodległej Polski”. Przegląd jest organizowany przez Telewizję Polską. Przygotowane przez młodzież przedstawienie „Dziady” zostało sfilmowane i wysłane do organizatorów konkursu. Miło nam poinformować, że decyzją jury Wojewódzkiego Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych II LO zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu. Nadesłane z całego województwa nagrania oglądali i oceniali:

Przemysław Predygier – Dyrektor TVP3 Kielce
Renata Morąg – Polskie Radio Kielce S.A.  
Paulina Drozdowska – Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Beata Kamińska – Urząd Miasta Kielce
Piotr Zimoch – Kuratorium Oświaty w Kielcach

Na II etapie konkursu przedstawienie „Dziady” będzie oceniane przez ogólnopolskie jury przeglądu, które spośród zwycięzców etapu wojewódzkiego wyłoni dwanaście najlepszych filmów. Wybrane nagrania wezmą udział w wielkim finale. Życzymy powodzenia naszym uczniom! Przedstawienie „Dziady” powstało pod kierunkiem pani Magdaleny Wiśniewskiej – Ciaś – opiekunki Koła Teatralnego. Wystąpili w nim:

Anna Ostrowska, Maja Pałecka, Monika Młodawska, Norbert Rudolf, Jakub Jaworski, Julia Jaromin, Klaudia Matla, Patrycja Bilska, Martyna Jędraszkiewicz, Oliwia Osika, Mikołaj Lasota

Z racji sukcesu, który odniósł Kwiat Wiśni naszą szkołę odwiedziła TVP Kielce i przygotowała reportaż o młodzieży i spektaklu. Wyemitowany w telewizji materiał można zobaczyć tutaj:

https://kielce.tvp.pl/41142957/dziady-wedlug-kwiatu-wisni-w-cwiercfinale?fbclid=IwAR2s-tbrBsj9KIkz8Qzd_GnWYQ8rxv4ALA8-0o3-T6708QiweJNPKscC6Gw

oraz:

https://kielce.tvp.pl/23441902/dobry-dzien-z-tvp3-kielce?fbclid=IwAR0MQQyWnlt-sultbkXxQaHJeSC7dewPumpT0VIciT84r-fAOPhdn7TqM8Y (około 50 minuty programu)

 

 


Studniówka II LO im. A. Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennej odbyła się 12 stycznia 2019 roku w Hotelu „Promień”.

Dyrekcja i grono pedagogiczne z dumą patrzyli na eleganckie uczennice i szykownych uczniów. Otwierając część oficjalną Pan Dyrektor Paweł Buryło życzył uczniom sukcesów na maturze i niezapomnianej zabawy studniówkowej. Takie życzenia przekazała też przedstawicielka Rady Rodziców. W imieniu uczniów klas trzecich podziękowania dyrekcji,  gronu pedagogicznemu i rodzicom złożyli Gabriela Radkiewicz i Maciej Kaczmarzyk. Wyrazili wdzięczność za trud wychowania i nauki. Były oczywiście kwiaty i chwile wzruszenia.

Następnie z podziwem  oglądano widowiskowe polonezy przygotowane przez wszystkie klasy maturalne naszej szkoły. Były także pamiątkowe zdjęcia i zabawne ujęcia w fotobudce, a potem doskonała zabawa do rana.

       

      

          

         

         

     

         

         

        

       

       

       

        

W dniu 11 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej odbyła się licytacja na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród przedmiotów ofiarowanych na aukcję znalazły się między innymi: koszulki, kubki, kalendarze, obrazki, gadżety WOŚP. Dużą aktywnością w licytacji przedmiotów wykazali się uczniowie naszego liceum – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy pod opieką Pani Anny Witkowskiej uczestniczyli w akcji. II LO przekazało na licytację koszulki z logo naszej szkoły oraz kalendarz na 2019 rok ze zdjęciami ze spektaklu Mickiewiczowskie Dziady.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Skarżysko24 oraz Spotted Skarżysko