Po raz drugi z rzędu uczniowie naszego liceum mogą pochwalić się pierwszym miejscem w trwającym cały rok turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. W poniedziałek 26 listopada 2018 roku w Miejskim Centrum Kultury podsumowano jego XV edycję. Nasi krwiodawcy po raz kolejny nie zawiedli i pomogli uratować niejedno ludzkie życie. Od  1 września 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku nasi pełnoletni uczniowie oddali 32 litry krwi.

Warto wspomnieć, że od początku istnienia w Mickiewiczu Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi to jest od roku szkolnego 2013/2014 nasi uczniowie oddali łącznie już … 200 litrów krwi. Tą magiczną liczbę przekroczyliśmy podczas ostatniej akcji krwiodawstwa 11 października 2018 roku w ZSE. Opiekun klubu – Pan Maciej Szaraniec – już planuje kolejne akcje krwiodawstwa. W imieniu wszystkich potrzebujących krwi – DZIĘKUJEMY!!!

Atmosfera święta. Bilety wyprzedane na prawie dwa tygodnie przed pierwszym gwizdkiem. Bitwa o dominację i w ostatecznym rozrachunku możliwe, że o pierwsze miejsce w grupie. Walka lidera z zespołem zajmującym drugą lokatę w zestawieniu. Rewanż za porażkę w Barcelonie. Emocje i doping, jakiego już dawno w Hali Legionów nie było. A pośród tego wszystkiego nasi uczniowie.

W dniu 24 listopada 28 uczniów naszego liceum dopingowało zespół PGE VIVE w meczu Ligi Mistrzów piłki ręcznej z zespołem Barcelony. Bilety dla uczniów nieodpłatnie pozyskał nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Szaraniec. Rolę opiekunów wzięli również na siebie panowie: Jarosław Mosiołek, Robert Bińczak, Piotr Lubecki oraz Maciej Szaraniec.

 

23 listopada br. w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się uroczystość poświęcona obchodom Dni Honorowego Krwiodawstwa. Po raz kolejny nasza szkoła i nasi krwiodawcy zostali docenieni na szczeblu wojewódzkim. Podziękowania i dyplomy otrzymaliśmy z rąk wojewody świętokrzyskiego – Pani Agaty Wojtyszek oraz dyrektora RCKiK w Kielcach  - Jerzego Stalmasińskiego. Na uroczystości naszą szkołę reprezentował opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi Maciej Szaraniec. Serdecznie gratulujemy i składamy najlepsze życzenia wszystkim krwiodawcom!

W dniu 19 listopada uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych zajęli 3 miejsce. Nasi chłopcy doznali tylko jednej, dość pechowej porażki. Nastąpiła ona jednak w najważniejszej fazie turnieju tzn. w półfinale. Warto dodać, że w fazie grupowej pokonali późniejszych triumfatorów zawodów – zespół ZSTM. Nasz zespół wystąpił w składzie: Patryk Drożdż, Jakub Parszewski, Dominik Głuch, Kamil Garlej, Emil Krakowiak, Kacper Nowak, Maciej Janikowski, Norbert Hampel, Krystian Kaźmierczyk, Bartosz Świtakowski. Opiekunem zespołu jest Maciej Szaraniec. Gratulujemy!